Sprawdzone w listopadzie

Skończył się ten okropny, szary listopad, zaczął się jeszcze bardziej okropny, zimny grudzień. Tylko patrzeć, a zacznie się brodzenie w zaspach śniegu z odmarzającymi palcami i nosem. Tak, jak łatwo zauważyć – nie znoszę zimnych pór roku… Czas na listopadowe „Sprawdzone”.

Znane Ekspertki. Biorę udział w kampanii, mającej zwiększyć obecność kobiet w mediach i debacie publicznej. Powstała baza danych z ponad 200 ekspertkami, która ma służyć redaktorom i dziennikarzom, aby do swoich programów, do wywiadów i wypowiedzi, częściej zapraszali mądre kobiety. Moja skromna osoba również znalazła się w tej bazie. W listopadzie oficjalnie baza danych ruszyła i jest promowana wśród dziennikarzy. Zatem jeżeli tworzysz programy radiowe lub telewizyjne, jeżeli piszesz artykuły z wypowiedziami eksperckimi, jeżeli szukasz prelegentów lub panelistów na konferencję – być może skorzystasz z bazy Znane Ekspertki.

Dzień otwarty Filharmonii Narodowej. Wspaniały pomysł realizowany przez warszawską Filharmonię. Sprawdźcie w innych miastach, być może też jest coś podobnego. 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po zakątkach budynku Filharmonii Narodowej, sporo ciekawostek, anegdot, bardzo profesjonalnie i interesująco podanych. Można było zobaczyć garderobę dyrygenta, gabinet, w którym na co dzień pracuje dyrektor, salę prób dla muzyków, przestrzeń, w której muzycy odpoczywają w czasie przerwy, itp. Bardzo fajna inicjatywa, zwłaszcza dla kogoś, kto nie odwraca się ze wstrętem na dźwięk muzyki klasycznej.

filharmonia

Szalone nożyczkispektakl w warszawskim Teatrze Kwadrat. Grany na scenie od kilkunastu lat i ciągle zapełniający widownię po brzegi. Byłam na nim dwukrotnie – pierwszy raz 10 lat temu, drugi raz teraz, w listopadzie. Było prześmiesznie! Już nie pamiętam kiedy aż tak się śmiałam. W trakcie spektaklu jest doskonale przygotowana część improwizowana (tak, improwizację też trzeba przygotować!), z dużą interakcją i udziałem publiczności. Padniecie ze śmiechu.

Kinoplex.plserwis, w którym znajdziecie mnóstwo różnych filmów do oglądania. Płaci się albo za pojedynczy film (kilka zł, poniżej 10), albo za pakiet ponad 200 filmów, w zależności od tytułu. Są też filmy darmowe. Być może to znany wam serwis, lecz ja odkryłam go dopiero w listopadzie. Wcześniej korzystałam z ipla.tv, który moim zdaniem jest trochę słabszy niż kinoplex. Zasadnicza wada – większość filmów anglojęzycznych jest z polskim lektorem, nie z napisami. Jednak wiem, że niektórym to nie przeszkadza. Ja jednak wolałabym napisy.

To tyle na teraz, trzymajcie się ciepło w ten zimny czas.

Udostępnij na:
  • kasia

    Wspomniana forma promocji kobiet jest mocno seksistowska i upokarzająca dla uczestniczek. Próbowac się wciskac do mediów pod pretekstem bycia kobietą – żałosne, do tego jeszcze podawac listę osób uczestniczących w tej kompromitacji? Chętnie zajrzę, bardzo jestem ciekawa „znanych ekspertek”. Gdy mam ochotę na trochę intensywnej żenady, zawsze zaglądam na „rzepka na pulsie” :-)