O mnie

Beata Rzepka – trener biznesu, autorka książek „Efektywna komunikacja w zespole” (Samo Sedno, 2012), „Kariera na wysokich obcasach” (Onepress, 2012), „Kariera pod kontrolą” (Onepress, 2011), autorka artykułów w magazynie Personel i Zarządzanie, ekspert programu Biznes dla ludzi w TVN24 Biznes i Świat, właścicielka firmy doradczo-szkoleniowej, blogerka. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Personelem na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Europejską Szkołę Trenerów. Absolwentka 2-letnich warsztatów aktorstwa improwizacyjnego ANIMA. Członek Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. Posiada kilkuletnie doświadczenie korporacyjne w obszarze HR. Jako trener prowadzi szkolenia dla biznesu oraz dla przedstawicieli zawodów prawniczych. Specjalizuje się w szkoleniach dla talentów i menedżerów z zakresu kompetencji społecznych, takich jak wystąpienia publiczne i medialne, zachowania statusowe, wykorzystanie technik improwizacji aktorskiej w biznesie, techniki retoryczne, skuteczny networking, czy zarządzanie skoncentrowane na efektach. Szkolenia prowadzi w stylu dynamicznym i angażującym, dając jednocześnie uczestnikom przestrzeń na doświadczanie i refleksję. Koncentruje się na stronie praktycznej poruszanych zagadnień, projektuje gry i interaktywne narzędzia szkoleniowe, z których korzysta w pracy szkoleniowej. Miłośniczka gier planszowych i zagadek logicznych. Mieszka w Warszawie z mężem i dwoma kotami.

 • Kasia

  Witaj Beato.
  Z zaciekawieniem od dłuższego czasu czytam Twój blog. Wśród masy informacji w Internecie, zamieszczasz bardzo praktyczne i pożyteczne dla mnie informacje.
  Mam jednak jeden problem, z którym nie wiem, jak poradzić sobie na rozmowie kwalifikacyjnej. Przez dłuższy okres czasu (kilka lat) pracowałam w firmie X. Kilkukrotnie zmieniali się moi przełożeni. W końcu przełożoną została osoba, z którą nie odbierałyśmy przysłowiowo na tych samych falach. Była to osoba dość nerwowa i nie znosząca sprzeciwu. Pojawił się konflikt. W efekcie, po kilku miesiącach naszej współpracy podziękowano mi za pracę podając w wypowiedzeniu nieprawdziwe powody. Założyłam w sądzie pracy sprawę o nieuzasadnione zwolnienie z pracy, którą to sprawę w końcu całkowicie wygrałam.
  Na marginesie dodam, że moje wyrzucenie z pracy wywołało sporą „aferę”, ponieważ prowadziłam kilka istotnych dla firmy spraw. Około miesiąca później, za współpracę podziękowano mojej przełożonej, głównie za złe kontakty z podwładnymi.
  Jak na rozmowie kwalifikacyjnej przedstawić tę kwestię nowemu pracodawcy? Gdyby nie tamta sprawa, tamten konflikt, z całą pewnością dalej pracowałabym w firmie X, ponieważ lubiłam tę pracę. Jeśli potencjalnemu pracodawcy powiem o konflikcie, pokażę się jako osoba konfliktowa. Jeśli powiem, że sama odeszłam, zdziwi się, dlaczego lubiąc swoją pracę z niej odeszłam. I tak źle, i tak niedobrze.

 • http://www.coachingkariery.pl Beata Rzepka

  Kasiu, to rzeczywiście niekomfortowa sytuacja. Jeżeli na rozmowie ten temat zostanie poruszony – ja bym na Twoim miejscu powiedziała prawdę, tzn. bez szczegółowych opowieści o tym, na czym polegał konflikt, tylko że bardzo lubiłaś swoją pracę, prowadziłaś ważne projekty, jednak nowa szefowa nie miała zbyt dobrych kontaktów z podwładnymi i dostałaś nieuzasadnione wypowiedzenie. Założyłaś i wygrałaś sprawę w sądzie, Twoje zwolnienie spowodowało poruszenie w firmie, a miesiąc później została zwolniona Twoja szefowa za złe kontakty z podwładnymi. Tym sposobem mówisz tak, jak było, bez nadmiernego krytykowania szefowej. A wierz mi, że takie sytuacje się zdarzają, ja również znam taką samą historię z firmy, z którą kiedyś współpracowałam, także nie jest to coś, co by było szokujące dla rekrutera. To, czy jesteś konfliktowa, czy też nie, można sprawdzić na różne sposoby i niekoniecznie od razu po takim jednym wydarzeniu rekruter musi mieć o Tobie taką opinię.

 • Marta

  Witam,
  Cudownie czyta się ten blog. Porusza Pani w nim wiele ciekawych wątków. Za 3 lata planuje wyjazd na stałe do Holandii, swoją karierę, łącze z rekrutacją i prać a w HR. Czy mogłaby Pani powiedzieć jak te sprawy mają się zagranicą oraz gdzie można znalexć o tym informacje?
  Dzięuję i gratuluję wydania ksiażki

 • Czarny

  Bardzo interesujący blog i ciekawe, aczkolwiek prawie wyłącznie mocno krytyczne spojrzenie na to co i jak robią ludzie, których przykłady przytaczasz. Problem tylko w tym, że chyba każdemu zdarzają się „drobne niedociągnięcia i . Patrz na na Twój tekst o sobie powyżej, cyt.: „Jeśli potrzebujesz coś ulepszyć w obszarze związanym z Twoim życiem zawodowym – wejdź na stronę http://www.coachingkariery.pl„. ALE PRZECIEŻ WŁAŚNIE TUTAJ JESTEM !!!